Co mogą oznaczać problemy z budzeniem się przy nerwicy?

Witam! Odkąd sięgam pamięcią, zawsze miałam problem z budzeniem się, budzik w ciągu całego mojego życia obudził mnie zaledwie kilka razy. Od pewnego czasu cierpię na nerwicę lękową więc problemy z moim budzeniem się jeszcze bardziej się pogłębiły, mianowicie kiedy ktoś próbuje mnie obudzić zachowuję się tak jakbym była nie przytomna, nie mogę otworzyć oczu, po czym później niczego nie pamiętam. Czasami takie budze ie mnie przeradza się w agresje z mojej strony, potrafię zwyzywać osobę budzącą mnie a czasem nawet kończy się na groźbach (czego też nie pamiętam) moje pytanie brzmi, da się jakoś z tym walczyć? Kontaktowałam się z psychologami oraz psychoterapeutami jednak odpowiedź często jest taka sama „przy nerwicy to normalne”

Witam Panią,
Istnieje wiele przyczyn zaburzeń snu, wybudzania się.
Zaburzenia snu najczęściej mają podłoże psychologiczne.
Do najczęstszych przyczyn problemów ze snem należą stres,
przeżywane emocje, przykre doświadczenia z przeszłości,
zaburzenia depresyjne, zaburzenia nerwicowe, lękowe i wiele innych.
Pani problemy ze snem z pewnością są natury psychologicznej.
Zaburzenia nerwicowe (lękowe) często powodują problemy ze snem.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas
osobistej konsultacji, po wnikliwym wywiadzie i zbadaniu
okoliczności, które doprowadziły do opisanych zaburzeń lękowych
I zaburzeń snu.
Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta pomoże Pani odzyskać równowagę wewnętrzną,
wypracować umiejętności radzenia sobie ze stresem,
z emocjami oraz uporać się z zaburzeniami lękowymi,
i zaburzeniami snu dzięki czemu odzyska Pani spokój,
równowagę wewnętrzną i radość życia.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
konsultacje@psycholog24online.pl
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl