Co mogą oznaczać problemy z oddawaniem moczu?

Witam, jestem kobietą i mam 19 lat. Od dłuższego czasu zmagam sie z przewlekłym zapaleniem pęcherza ponad pół roku temu było tak silne, że wylądowalam w szpitalu i dodawałam mocz z krwią. Aktualnie nie mam jakiegos silnego pieczenia czy oddowania moczu w po kropelce, ale bardzo często nie mogę wysikac sie do konca. Tzn kiedy czuje potrzebe to oddaje mocz, normalnie leci, lecz jak wstane przejde sie chwilke i za jakies 2-3 minuty muszę znowu, tak jakbym nie do konca sie wysikala i znowu wtedy leci bardzo duzo moczu. Czasami nawet tak 3x musze sikac pod rząd. Przy tym nie czuje pieczenia ani bolu, moze tylko czasami popiecze ale to delikatnie. Co to moze byc? Czy powinnam wykonac jakieś badania? Mam skierowanie do urologa, ale wizyta dopiero za kilka miesięcy a mam juz problem dosyc dlugo i bardzo mi to przeszkadza. Pozdrawiam

Lek. Paweł Szadkowski

Moze pani wykonać badanie ogólne moczu z badaniem bakteriologicznym pod kątem zapalenia pęcherza, które gdyby aktualnie trwało mogłoby odpowiadać za ww. objawy. Może pani również udać się na konsultację do lekarza ginekologa jeśli wizyta u urologa jest bardzo odległa.