Co mogą oznaczać problemy z orgazmem u partnerki?

Witam, ja i moja partnerka mamy po 19 lat. Problemem jest fakt, iż mojej partnerce jest bardzo ciężko doznać orgazmu. Seks uprawiamy stosunkowo często, z początku nie było to problemem, teraz powoduje tylko frustracje. Bardzo często po seksie partnerka doznaje bóli w okolicach szyjki macicy lub samej macicy, zakładamy że powód jest oczywisty - brak orgazmu. Zrezygnowaliśmy z prezerwatyw w imię tabletek antykoncepcyjnych, zrobiliśmy chyba wszystko. Co należy z tym zrobić, czy to jest realny, poważny problem?

Tak, brak satysfakcji z życia seksualnego jest realnym problemem. Sugeruję zasięgnąć opinii seksuologa, partnerka powinna także zgłosić się do ginekologa, celem wykluczenia nieprawidłowości ginekologicznych.