Co mogą oznaczać problemy z pamięcią?

Nic nie jest w stanie mi pomóc na funkcje poznawcze w tym pamięć, problem od dzieciństwa, ostatnio nie zdałem egzaminów, jak coś czytam to nie jestem w stanie zapamiętać wszystkiego, zrobiłem testy poznawcze, ale to nie pomogło, stosowałem różne metody i sposoby i nic, jak ostatecznie sobie pomóc?

Witam,
zalecana jest diagnostyka w obszarze neuropsychologicznym, badania można wykonać w Poradni Zdrowia Psychicznego.
Pozdrawiam serdecznie