Co mogą oznaczać problemy z pełnym oddychaniem po posiłkach?

Witam. Mam 25 lat, od jakiegoś czasu mam problem z zaczerpnięciem pełnego oddechu. Na początku po przeczytaniu podobnych objawów w internecie myślałam, że ma to podłoże nerwowe. Natomiast teraz zauważyłam, że problem nasila się po posiłkach. Pomyślałam, że może być to związane z inną dolegliwością, którą zauważyłam u siebie jakiś czas temu. Po prawie każdym obfitym posiłku robiło mi się ciężko na żołądku i ulgę przynosiło zwrócene jedzenia. Nie wiem, czy dwa problemy mogą być ze sobą powiązane. Od dłuższego czasu przebywam za granicą dlatego ciężko było o konsultacje lekarską. Natomiast problem nie ustaje dlatego chyba będzie to konieczne. Chciałabym dowiedzieć się, do jakiego lekarza się kierować, poradzić się, ponieważ staje się to dla mnie coraz bardziej uciążliwe.

Lek. Michał Lenard

Oczywiście badanie lekarskie w Pani przypadku będzie konieczne, sugeruję skierować się do gastrologa. Pozdrawiam!