Co mogą oznaczać problemy z połykaniem?

Witam Mam 21 lat i od 3 tygodni mam problem z połykaniem. Czuje jakbym mial jakąs przeszkode w gardle, dodatkowo cale gardlo mam zaczerwienione i widać jak z góry cieknie gęsta wydzielina o przezroczystej barwie a czasami lekko żółtej. Po tygodniu od tych dolegliwości zauważyłen języczek ktory wystaje mi z gardla (naglosnia) i stal sie on dosc powiekszony i czerwony. Mam wrażenie jakbym miał obrzęk krtani i zdarza sie że przełkniecie sliny powoduje lekki ból (pieczenie). Zrobiłem testy alergiczne i wymaz z gardła i okazało sie ze nie jestem na nic uczulony lecz kontrola dodatnia wyszla pozytywnie (5,5/6) i nie wiem co to oznacza, natomiast wynik wymazu z gardla dostane jutro. Boje się ponieważ naczytałem sie o różnych rzeczy o nowotworach gardła natomiast ja nigdy nie paliłem i sporadycznie pije alkohol i nie wystapilo u mnie krwioplucie (czasami mialem lekko zakrwawiona sluzowke nosa). Dodatkowo zaniepokoiły mnie plamki na wewnetrznej stronie policzka ktore szybko sie pojawialy i znikaly Tu zdjecie kropek: https://ibb.co/nAKtqT Byłem u laryngologa i stwierdził ze to przez przyszczypnięcie zebami a dniagnoze postawil taką, ze to zapalenie gardła przez uczulenie (nie badał mnie endoskopem tylko zajrzal do gardła) Dodam ze chwilami boli mnie srodek klatki piersiowej i czesto jak cos zjem to mi sie odbija. Bardzo prosze o pomoc poniewaz dostaje do glowy.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Pana objawy wskazują raczej na zapalenie gardła (spowodowane uczuleniem lub wirusami - czy występuje u Pana kaszel?). Natomiast przy wykonywaniu testów alergicznych, jednym ze "znaczników" jest histamina(czyli próba kontrolna), do której odnosi się pozostałe wyniki. To, że próba kontrolna jest dodatnia, to oznacza, że test wykonano poprawnie. Obecnie w razie, gdyby objawy nie minęły za jakiś czas, powinien Pan ponownie zgłosić się do lekarza.