Co mogą oznaczać problemy z pulsem?

Od pewnego czasu mam problem z puls em tzn ja mam arytmie ale chodzi o to ze biorę codziennie leki i naj gorzej jest wieczorem bo gdy je wezmę to one nie działają i co godzine/dwie sprawdzam ciśnienie i mam niskie a za to puls bardzo wysoki nawet ponad 120 się zdarza a nie dawno brałam tabletki czy to normalne przy arytmii ze nie pomagają leki które biorę co godzinę lub co 2 powiem ze biorę propranolol 10 mg doraznie dodatkowo zawsze rano mam stosować bibloc ale z racji tego że mam dość niskie ciśnienie rano to nie biorę tego z wiadomych powodów. Dodatkowo biorę magnez B6 tak mi kardiolog zlecila wizytę dopiero mam we wrześniu wiec to późno a badania echo serca i holter w grudniu.. takie mamy terminy.. wiec do grudnia nie będę wiedziała co mi jest mam nadzieje ze nie wyląduje przez to w szpitalu dodam że ataki arytmii często mam po zjedzeniu czegos np obiadu czy kolacji dlatego próbuje ograniczyć jedzenie do max 2 posiłków dziennie żeby ataków uniknąć w jakiś sposób dodam że mam też zaburzenie odżywiania i mam napady takie ze jem po nocach a później mam wyrzuty sumienia i od razu puls 120 nie wiema co robić gdzie szukać pomocy

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Przy niskim ciśnieniu akcja serca może wzrastać. W tej chwili po pomoc powinna Pani udać się do lekarza rodzinnego. Być może potrzebna jest modyfikacja leczenia.