Co mogą oznaczać problemy ze wzdętym brzuchem?

Witam. Mam problem z wzdetym brzuchem. Tak, jestem po 2. ciąży ale już będąc nastolatką miałam ten problem. Zawsze byłam szczupła (nawet miałam niedowage) teraz mam 28 lat, 165 cm wzrostu, wagę 50 kg. i wielki brzuch, jakbym była w 5 ms. ciąży. Brzuch jest mniejszy rano lub gdy cały dzień nic nie jem, z jakiegoś tam powodu. Poza tym jest ciągle od lat niezmiennie duży. Nie pomagało zdrowe odżywianie, sport, cwiczylam w domu i biegałam... Jem dużo nabiału, może to dlatego, choruje na niedoczynność tarczycy.. Co mogę zrobić, zmienić dietę? Jakie badania wykonać i do jakiego lekarza iść z tym problemem? Czy mogę jakiś sama sobie z tym poradzić?

Ewa Zawidzka Dietetyk, Wrocław

Witam serdecznie,
Warto udać się do dobrego dietetyka, który oceni sposób odżywiania i poszuka przyczyn wzdęć. Nabiał może powodować czasami takie objawy.
Pozdrawiam
Ewa Zawidzka