Co mogą oznaczać silne bóle nadbrzusza u 45-latki?

Witam od dwóch tygodni miałam dość silne bóle w nadbrzuszu.Niestety już nie pomagały mi leki przeciwbólowe z apteki i udałam sie na ostry dyżur.Tam zrobino mi badania i podano kroplówkę(badania krwi wyszły w normie)Troche pomogła.Wypisano mi receptę na mesopral 40mg.Mam brać 2 razy dziennie 40 mg mesopralu przez dwa tygodnie.Bóle trochę sie zmiejszyły ale jestem cały czas bardzo wzdęta i jakby miała kamień na żołądku.(biorę też 3razy dziennie espumisan)Proszę napisać czy to dobre leczenie,a może dawka za duża?Z góry dziękuję za odpowiedź

Lek. Michał Lenard

Pani objawy były najpewniej skutkiem niestrawności. Stosuje się w takim przypadku leki zmniejszające kwaśność soku żołądkowego. Takim lekiem jest mesopral. Leczenie jest prawidłowe, należy je kontynuować, a po jego zakończeniu udać się do lekarza rodzinnego w celu określenia dalszego leczenia. Pozdrawiam!