Co mogą oznaczać stany lekkiej depresji?

Dzień dobry, od pewnego czasu zdarza mi się popadać w krótkotrwałe stany, które nazwałbym "okolodepresyjnymi", objawiają się m.in. w dość ogólnym pogorszeniu nastroju, rozsterkach egzystencjonalnych, niekiedy smutku (czasem towarzyszy temu niewielki płacz). Dodam jeszcze, że nie ma to charakteru permanentnego, raczej falowy (gorsze momenty występują raz na jakiś czas). Jakie środki ogólnodostępne (nie na receptę) byłyby polecane? Takie które mogą przyczynić się do uspokojenia, poprawy nastroju?

Dzień Dobry Panu,

Dziękuję Panu za kontakt i za zaufanie.
Z przyjemnością odpowiadam Panu na pytanie.

Zaprezentowane przez Pana symptomy mogą być odpowiedzią Pana organizmu, na przewlekające się zmęczenie i może to być sygnał, by troskliwie zadbać o siebie, dbając o ośmiogodzinny i regularny sen włączając do codzienności regularną aktywność fizyczną (bieganie, szybki marsz, itp.).

Jest takie powiedzenie, którym chętnie/często dzielę się tutaj z Użytkownikami Portalu Abc Zdrowie, że:
RUCH zastąpi niemalże każdy lek, ale żaden lek nie zastąpi ruchu...

Aplikacja witamin/minerałów takich, jak: magnez (jak najwięcej magnezu w magnezie!) witaminy z grupy B (complex) szczególnie wit. B1, B2, B6, B12, kwas foliowy, selen oraz wit. D3 (w porozumieniu z Farmaceutą).

Niedobory wyżej wymienionych powodują (również!) uczucie zmęczenia, roztargnienia, spadek energii życiowej, oraz deficyty witamin z grupy B są (również!) przyczyną stanu depresyjnego, obniżenia zdolności koncentracji, drażliwości, bezsenności i nawet amnezji...

Niestety nie mówi się o tym (wystarczająco często!) a to ma fundamentalne znaczenie w codziennym dobrostanie.

Myślę, że zwyczajna rozmowa z Psychologiem byłaby dla Pana ważna, gdyż samo zwerbalizowanie swojego przeżywania jest pomocne.

Gdyby miał Pan życzenie rozmowy ze mną, zapraszam do kontakt via Skype.

Serdeczności i tylko satysfakcjonującego samopoczucia Panu życzę!

irena.mielnik.madej@gmail.com tel. 502 749 605