Co mogą oznaczać stany lękowe i duszności u 23-latka?

Witam...mój syn ma 23 lata..ma podwyzszone ciśnienie..zaburzenia widzenia,dusznosci i stany lękowe,raz jest spiacy a raz lapie go bezsenność,ma takze nagle boke glowy. Okulista wykluczyl ze cos jest na rzeczy od tej strony, badania kardiologiczne również,neurolog : wszystko ok...co moze byc przyczyną tych wszystkich objawow? Z gory dziękuję za odpowiedź

Witam!
Przyczyną tych dolegliwości mogą być zaburzenia nerwicowe, szczególnie przy prawidłowych wynikach badań. Poradnia Zdrowia Psychicznego, porobią odpowiednie badania testowe, określą profil osobowości, poziom lęku, podatność na sugestię i zaproponują odpowiednie postępowanie.
Powodzenia
W. Łuczkowski.

Witam, jeżeli wyniki nie wskazały jednoznacznie przyczyny, warto skorzystać z konsultacji psychiatrycznej w Poradni Zdrowia Psychicznego. Pozdrawiam serdecznie

Witam Panią
Jeżeli wszystkie wyniki badań są w porządku, to znaczy,
że problem jest natury psychologicznej.
Opisane przez Panią objawy często występują razem
z zaburzeniami lękowymi.
Ludzie cierpiący na zaburzenia lękowe często doświadczają
różnych nieprzyjemnych objawów somatycznych
wywołanych rozchwianiem równowagi układu
wegetatywnego, które jeszcze bardziej potęgują lęk.
Osoby cierpiące na zaburzenia lękowe często doświadczają
różnych nieprzyjemnych objawów somatycznych wywołanych
rozchwianiem równowagi układu wegetatywnego,
m.in. przyspieszony oddech, uczucie duszności,
ból w okolicach serca, kołatanie serca, przyspieszone tętno,
bóle głowy zawroty głowy i wiele innych dolegliwości, które jeszcze
bardziej potęgują ich lęk.
Aby skutecznie wyleczyć zaburzenia lękowe i ich uciążliwe
konsekwencje, należy dotrzeć do źródła problemu
i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Dlatego zachęcam Pani syna do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta pomoże synowi uporać się zarówno z objawami
jak i przyczynami zaburzeń lękowych
oraz ich konsekwencjami.
Gdyby Pani syn chciał porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl