Co mogą oznaczać stany silnego osłabienia?

witam, mam 22 lata i od pewnego czasu mam pewne ataki złego samopoczucia których nie potafie wyjaśnić i przez które 2 razy wylądowałam na pogotowiu. Oto jak wygląda atak. Czuje się strasznie słabo, robią mi się blade ręce, zimne, mokre ,drętwieją i czasem się trzęsą. Przede wszystkim dziwne uczucie w głowie,jakby ucisk i lęk jakbym spadała w dół. Drętwieje mi twarz że nawet nie mam sily otworzyć buzi. serce mi mocniej bije. Czuje ucisk w klatce piersiowej jakby ktoś mi staną na piersiach. Czuje gorąco w głowie i jakbym zaraz miała zemdleć. Dodatkowo problemy z zasypianiem, mija bardzo długo czasu zanim zasne i budze się w nocy. prosze o pomoc co mi może być. W szpitalu robione ekg 4 razy wszystko dobrze. Lecze się na niedczynność tarczycy od kilku lat. przyjmuje leki, wynik tsh w porządku. Lekarze mówią że to nerwica ale ataki są nawet gdy nie ma sytuacji stresujących. Robione także prześwietlenie kręgosluga szyjnego po którym wyszło że coś jest nie tak, tomograf głowy jest ok. prosze o rade czy to nerwica czy być może przez zmiany w kręgach szyjnych.

Lek. Paweł Szadkowski

Pani objawy ze sporym prawdopodobieństwem mogą wskazywać na ataki paniki (przyczyna psychogenna). Myślę, że po wykluczeniu podstawowych chorób somatycznych (co zapewne zostało zrobione na izbie przyjęć/SORrz) powinna pani udać się do lekarza psychiatry, który powinien pomóc w wyjaśnieniu przyczyny pani dolegliwości i zalecić w razie potrzeby odpowiednie leczenie.