Co mogą oznaczać swędzące plamki na penisie?

Witam. Kilka dni temu zauważyłem na penisie kilka plamek/krostek (rano) kiedy zobaczyłem jak to wygląda wieczorem było ich dużo więcej, potem cały żołądź, zaczęło mnie trochę swędzić, zaczęła schodzić ta pierwsza skórka, kiedy ściągam napletek trochę boli, nie mam pojęcia co to ale, dzień przed skończyłem brać antybiotyk.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie.

Najprawdopodobniej objawy jakie Pan opisuje świadczą o grzybicy. Ma ona dość często miejsce po antybiotykoterapii - aby jej uniknąć warto podczas przyjmowania antybiotyku spożywać probiotyki (leki "osłonowe" dostępne w aptece lub dużo kefirów, jogurtów).

Proszę spróbować maści przeciwgrzybiczej dostępnej w aptece bez recepty (koszt jest niewielki, kilka złotych). Maść należy nakładać na zmienione miejsce 2-3 razy dziennie po uprzednim umyciu penisa. Jeśli w ciągu kilku dni nie nastąpi poprawa, powinien Pan udać się do lekarza rodzinnego (być może konieczny będzie lek doustny, na receptę).