Co moga oznaczać swędzące zmiany na skórze po zrobieniu tatuażu?

Witam. 15 czerwca byłam na tatuażu na biodrze. Jest dość duży. Wszystko było ok. Goi się bo schodzi skóra i swędzi. Ale jest problem bo 2 dni temu w nocy zaczęła mnie swędzieć noga w jednym miejscu. Wstałam rano- bąble jak po oparzeniu pokrzywa , ugryzieniu komara. Te bąble nie są na tuszu tylko tak jakby już przy końcu tatuażu na skórze. Jak nie drapie to nie swędzi tak bardzo , ale gdy zaczynam drapać to swędzi niemiłosiernie. Co to może być ? Cos mnie pogryzło w nocy ? Wątpię bo bąbel obok babla a trochę ich jest. A może to jakas alergia ?

Lek. Paweł Szadkowski

Wysoce prawdopodobne, że jest to reakcja uczuleniowa na składniki tatuażu. Sugeruję udać się do lekarza w celu oceny zmian i zalecenia odpowiedniego leczenia.