Co mogą oznaczać szorstkie plamy na skórze u małego dziecka?

Witam, u mojego dziecka ( 2 miesięcznego ) pojawiają się od pewnego czasu czerwone szorstkie plamy na skórze głowy dziecka. Najpierw były niewielkie niestety zauważyłam że plamy stają się większe i rozprzestrzeniają się po całej buźce a tak że włosach. Byłam u lekarza i lekarz stwierdził że jest to alergia tylko nie wiadomo jaka. Proszę o pomoc. Czym smarować dziecku te plamki by choć złagodzić te ogniste plamy? A może zastosować jakiś probiotyk ?

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie kierować się zaleceniami lekarza badającego ew ponownie udać się na wizyta u pediatry