Co mogą oznaczać szumy i delikatny ból w uchu?

Witam, pytanie dotyczy szumów w obu uszach trwających już 12 dni. Byłem z wizytą u laryngolog parę dni temu, podczas badania nie stwierdzono zmian patologicznych. Zrobiono dwa badania , jedno generowalo dźwięki w małej sluchawce która sobie trzymałem w uchu A drugie badanie było w kabinie i naciskalem guzik kiedy pojawił się dźwięk. Pani laryngolog powiedziała że wszystko jest ok a ja mam jakby wodę w prawym uchu i to już od paru lat i przed wystąpieniem szumów dzień wcześnie pokazał się ból w uchu z chwilą wlozenia palca i poruszania nim w uchu. Czy zostałem dobrze zdiagnozowany? Bo ucho troszkę jeszcze boli A szumy z lekkim piskiem nadal się utrzymują i bardzo utrudniają życie:((

Szanowny Panie, należałoby jeszcze wykluczyć przyczyny neurologiczne, dlatego proponuję udać się do neurologa, serdecznie pozdrawiam