Co mogą oznaczać uciążliwe bóle i zawroty głowy?

Witam, mam 26 lat. Od ok. 4 miesięcy praktycznie cały czas boli mnie głowa, mam uczucie obręczy zaciśniętej na głowie. Ból głowy zaczyna się również od spiętego karku. Czasem kręci mi się e głowie. Zaczęłam też trochę się jąkać, mam problemy z koncentracją, czasem coś mówię i w trakcie zdania się zacinam - wtedy muszę naprawde mocno się wysilić i zapomnieć o wszystkim innym aby dokończyć myśl. Ogólnie od półtorej roku miałam dosyć dużo stresu w pracy, wtedy zaczęłam odczuwać napiecie wszystkich mięśni i ból kości, który mogę porównać do wyrzymania mokrego prania albo jakby coś zjadało kości od środka. Przez jakiś czas chodziłam na fizjoterapię, ale nie przyniosła dużej ulgi. Jakis czas temu chodziłam z tym do reumatologa i neurologa - z badań i wywiadu wszystko wyszło ok. Przez jakis czas dopadły mnie zimne poty w nocy, to przeszło ale od ok. miesiąca odczuwam nagłe uderzenia gorąca. Zdarzało się również, że odczuwałam ucisk, kłucie w klatce piersiowej oraz jakby kołatania serca. Przynajmniej od pół roku mam problemy ze snem. Wieczorem nie mogę zasnąć, w nocy śpię bardzo płytko i często się budzę, a rano mam problemy ze wstaniem. Najchetniej nie wstawałabym z łóżka. Ostatnio straciłam też apetyt, jem ledwo 2 posiłki dziennie. Myślałam, że to wszystko przez pracę. W końcu pojechałam na wakacje - na wakacjach czułam się troche lepiej, i zmieniłam pracę. Ale znów czuję się okropnie jak przedtem. Będę wdzieczna za poradę co zrobić. Pozdrawiam

Witam
Jeśli badania pokazują, że nic Pani nie dolega, to przyczyna najprawdopodobniej leży w psychice. Warto poprosić o konsultację u psychiatry, być może nerwica sprawia tyle kłopotów i ulgę przyniesie farmakoterapia. Oprócz tabletek, jednocześnie dobrze by było podjąć psychoterapię. Psychoterapia jest bardzo pomocna przy różnego rodzaju problemach, w tym w depresji, nerwicy. Przy szpitalach bywają organizowane grupowe psychoterapie. Gdyby była Pani zainteresowana psychoterapią na skype lub w gabinecie we Wrocławiu, zapraszam do kontaktu. W ubiegłym roku odbyłam staż w Klinice Psychiatrii Na Dziennym Oddziale Leczenia Nerwicy we Wrocławiu.
Jeśli zajrzy Pani na strony, które prowadzę może Pani uzyskać sporo informacji na temat sposobu prowadzenia i korzystania z psychoterapii grupowej.
Serdecznie pozdrawiam
Łucja Fitchman

https://www.facebook.com/psychoterapiasystemowa
https://www.facebook.com/psychoterapiapary
https://www.facebook.com/psychoterapiagrupowawroclaw
https://www.facebook.com/psychoterapiagrupy