Co mogą oznaczać uciążliwe bóle w klatce piersiowej w okolicach serca?

Witam. Mam 28 lat i dość duże problemy. Od jakiegoś czasu uskarzam się na uciążliwe bóle w klatce piersiowej.bole umiejscowione są w okolicach serca. Powoduja one lek i strach że zaraz coś się wydarzyNajczęściej podczas leżenia na plecach odczuwam dziwne dygotania po stronie serca które po zmianie pozycji ustępują. Wykonane miałem 2 krotnie badanie EKG serca bez jakichkolwiek zmian oraz echo serca również nie stwierdzono nic niepokojącego. Lekarz rodzinny skierował mnie na badanie odcinka klatki piersiowej kręgosłupa gdzie stwierdzono lordoze oraz zmiany zwyrodnieniowe. W ostatnim czasie dochodzi do skurczów piątego palca prawej ręki oraz nie kiedy różnych skurczów mięśni ciała najczęściej nóg. Coraz częściej mam uczucie że prawa strona języka również mi drętwieje czasami mam problemy z przełykaniem oraz uczucie duszenia się występują na szyi. Nie ma dnia aby któryś z tych objawów się powtarzaly. Jestem już trochę tym wystraszony. Proszę do pomoc

Lek. Paweł Szadkowski

Jeśli najczęstsze przyczyny internistyczne zostały wykluczone, sugerowałbym udać się na konsultację do lekarza psychiatry ponieważ pana napadowe objawy mogą mieć tło psychogenne.