Co mogą oznaczać uciążliwe bóle żołądka?

Witam, mam problem z żołądkiem. Ciągle mam bóle żołądka jakby mi coś stało to samo uczucie w gardle, w maju tamtego roku miałam gastroskopie i wyszło cofanie żółci i zapalenie żołądka, brałam leki i biorę do tej pory na zmniejszenie kwasów. na jakiś czas był spokój ale znowu bóle powróciły. jakiś uczucie stania na żołądku. Miałam też kolonoskopię nic nie wykazało tylko zespół jelita wrażliwego. Jestem kłębkiem nerwów,boje się że mogę mieć raka żołądka, poszłabym na gastroskopię ale boję się że mogę usłyszeć tą diagnoze. Czy możliwe jest bym w tym wieku miała raka żołądka ?

Lek. Paweł Szadkowski

Rak żołądka w Pani wieku jest rzadkością. Uczucie w gardle, które Pani opisuje może być objawem nerwicowym (tzw. globus histericus). Jeśli chodzi o objawy dyspeptyczne sugeruję wizytę u lekarza prowadzącego.