Co mogą oznaczać upławy po miesiączce?

Witam, mam 22 lata i jestem kobietą. Od kilku miesięcy przyjmuję tabletki antykoncepcyjne i przy ostatniej wizycie u ginekologa pani doktor stwierdziła u mnie nadżerkę. Cytologia wykazała, że wszystko jest w porządku, jednak odczuwam bóle podbrzusza i okolic krzyżowych oraz miewam upławy. Ostatnio zaniepokoiła mnie również inna sprawa. Otóż po powrocie z zagranicznych wakacji miałam silną biegunkę. Zaraz po powrocie zaczęłam kolejne opakowanie tabletek antykoncepcyjnych bez robienia przerwy. Po 4 tabletkach z nowego blistra pojawiło się u mnie krwawienie takie jakbym odstawiła tabletki i trwało ono 5 dni i nadal mam upławy o brązowej barwie i bardzo gęstej konsystencji. Zastanawiam się jak w związku z tym działają teraz tabletki. Czy mój organizm mógł nie wchłonąć tabletek i odebrał ten fakt jako odstawienie i stad krwawienie, czy jest to spowodowane nadżerką? Przez cały czas przyjmuje tabletki- nie przerwałam po pojawieniu się krwawienia. Martwię się ponieważ po tych 5 dniach krwawienia współżyłam ze swoim chłopakiem i wytrysk nastąpił w środku. następnego dnia po stosunku miałam znowu plamienia i przez kilka razy po oddaniu moczu zauważyłam plamki krwi jak przy skaleczeniu. Bardzo proszę o odpowiedz, pozdrawiam serdecznie.

Redakcja abcZdrowie

Witam!
Krwawienie, które Pani obserwuje, jest najprawdopodobniej spowodowane przyjmowaniem tabletek z kolejnego opakowania bez robienia przerwy. To częsta dolegliwość w takiej sytuacji i nie ma ona wpływu na skuteczność antykoncepcji. Możliwe również, że przyczyną jest nadżerka. Należy też wykluczyć ciążę (wykonać test ciążowy), szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że miała Pani biegunkę, która mogła osłabić wchłanianie hormonów.
Pozdrawiam serdecznie!