Co mogą oznaczać wahania ciśnienia w ciąży?

Dzień dobry proszę o pomoc :) jestem w 32 tygodniu ciąży miałam problemy z ciśnieniem u lekarza non stop ponad 130/80 140/80 a w domu max 126/75 więc przepisał mi dopegyt 3x2 oraz beto 50 ZK 1x1 zażywam już tydzień i teraz ciśnienie mam 105/45 108/48 czy to ciśnienie od serca(45 48) jest dobre czy za niskie bo to pierwsze to wiem że do 90 jest norma a drugie? Jestem teraz strasznie zmęczona w ciągu dnia non stop zasypiam. Mam odstawić leki czy zażywać? Jaka wgl jest norma w ciąży ciśnienia dziękuję za odp :)

Lek. Paweł Szadkowski

Proszę mierzyć regularnie ciśnienie tętnicze przez kilka dnia, a z zapiskami udać się na ponowną wizytę do lekarza, który przepisał leki. Ma Pani dobre ciśnienie zarówno to pierwsze (126/75), jak i to po lekach (108/48). Niemniej, skoro źle się Pani czuje, warto porozmawiać z lekarzem, może on zmniejszyć dawki. Wysokie ciśnienie podczas wizyty u lekarza może być spowodowane stresem podczas badania i tzw. nadciśnieniem białego fartucha. Ale proszę bez wiedzy lekarza nie ostawiać sama leków, dopiero po konsultacji.