Co mogą oznaczać wahania nastroju i częsty płacz?

Witam, nazywam sie Maja. Mam 18 lat i od paru miesięcy mam częste wahania nastrojów i niepohamowany płacz ktorego czesto nie moge powstrzymać, wywołany praktycznie bez powodu. Do tego dochodzą jeszcze częste krwotoki z nosa(ok.5-7 razy w miesiącu) oraz ooozniony cykl miesiączkowy. Co mi jest? Ten ciągły płacz jest irytujący i bardzo męczący Za pomoc z głowy dziekuje :)

Witam Panią,
Kwestię częstych krwotoków z nosa powinna Pani skonsultować
z lekarzem pierwszego kontaktu.
Jeżeli zaś chodzi o Pani wahania nastrojów i niepohamowany
płacz, to aby rzetelnie odpowiedzieć na Pana pytanie, musiałabym
przeprowadzić z Panią wnikliwy wywiad, by zbadać
okoliczności, które doprowadziły do opisanych zaburzeń.
Nikt jednak nie płacze bez powodu…
Istnieje wiele przyczyn nadmiernej płaczliwości.
Do najczęstszych należą stres, traumatyczne przeżycia w przeszłości,
również w dzieciństwie, lęki, depresja
Przyczyną obniżonego nastroju może być też niskie poczucie
własnej wartości a także brak równowagi hormonalnej.
Niewiele pisze Pani o sobie, więc trudno znaleźć przyczynę Pani
płaczliwości.
Nawet jeżeli żadne z powyższych u Pani nie występują,
to fakt, że takie stany, jak wnioskuję, zdarzają się dość często
jest niepokojący, gdyż mogą one doprowadzić do wielu zaburzeń.
Przede wszystkim ważne jest, żeby Pani problem został
prawidłowo zdiagnozowany.
Żeby Pani pomóc, trzeba poznać dokładnie naturę Pani problemu,
dotrzeć do jego źródła, i na tej podstawie opracować
właściwą metodę terapii.
Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta pomoże Pani wypracować umiejętności radzenia sobie
ze stresem, z emocjami oraz odzyskać spokój, równowagę
wewnętrzną i radość życia.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie,

Hanna Markiewicz,
psycholog,
konsultacje@psycholog24online.pl
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl