Co mogą oznaczać wahania temperatury u 4-latka?

Witam. Synek za miesiąc kończy 4latka. Zauważyłam, że czasem ma wahania temperatury. Dzisiaj rano np wydawał mi się ciepły. Zmierzyłam temperature miał 37.1 za chwilę 36.9. Po południu znów bylo ok 37. Kiedy biegał i grał na dworze znów 36. Po powrocie do domu znów 37. Po kąpieli i zaśnięciu spadła na 36.3. Czy takie wahania powinny niepokoić? Pozdrawiam.

Lek. Paweł Szadkowski

Takie wahania nie stanowią powodu do niepokoju. Jeśli używa Pani termometru elektrycznego, może on pokazywać błędnie niektóre wyniki.