Co mogą oznaczać widoczne żyły nóg?

Witam. Mam 22 lata. 178cm i ważę 55 kg. Od około 3 tygodni mam duży problem z żyłami na nogach, które stały się strasznie widoczne. W szczególności na prawej nodze. Do tego pękają mi naczynka. Żyły są widoczne do tego bardzo szpetnie wyglądają, ale najbardziej mnie martwi jedna żyła, która stała się bardzo widoczna jest gruba do tego strasznie widocznie, znajduje się ona na wewnętrznej stronie prawej nogi i ciągnie się aż kawałek za kolana. Do tego dochodzą rozgałęzienia jej, ta żyła również mnie boli, nie jakoś bardzo ale jednak daje o sobie znać. Do dam, że pojawiła się nagle nawet nie wiem kiedy, po prostu zaczęła mnie boleć noga a potem pojawiła się ta żyła i nie wiem co mam zrobić. Nie prowadzę aktywnego życia, nie przemęczam się. Więc dlaczego pojawiła mi się takie ohydne rzeczy na nodze ?

Lek. Wojciech Zygmunt

Witam, opisane przez panią zmiany mogą świadczyć o zakrzepicy i zapaleniu żył kończyn dolnych. Powinna się pani udać z tym problemem w pierwszej kolejności do lekarza rodzinnego.