Co mogą oznaczać wyniki badań hormonalnych?

Dzień dobry, Co mogą oznaczać następujące wyniki?: TSH - 0,873 mU/I (norma 0,27-4,2) P-ciała p/tyreoglobulinie (s) ATG (antytyreoglobulinowe) - 560,6 (norma <115) P-ciała p/peroksydazie tarczycowej (s) P-ciała p/peroksydazie tarczycowej - ATPO - 12,45 IU/mI (norma <34) Czy w takim wypadku powinnam przeprowadzić kolejne badania z surowicy? (czekam też na USG tarczycy) Pozdrawiam serdecznie, M.

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Podwyższone miano przeciwciał p/tyreoglobulinie może być dodatnie np. a chorobie Gravesa-Basedowa. Warto dodatkowo wykonać przeciwciała p/receptorom TSH. Wyniki należy skonsultować z endokrynologiem.