Co mogą oznaczać wyniki badania krwi?

Witam. Zrobiłam morfologię krwi. Wszystko jest w normie, poza MCHC. Norma to 32.2-35.5 a mój wynik to 31.2. dodam, że zleciłam jeszcze pomiar żelaza, który wyszedł w normie. A niedobór MCHC to zazwyczaj wina niedoboru właśnie żelaza. Co może być tego przyczyną jak nie żelazo? Z góry dziękuję za odpowiedź

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Jeżeli pozostałe wyniki są w normie, to najprawdopodobniej nie ma się czym przejmować. Jeżeli ma Pani jakiekolwiek wątpliwości, to powinna Pani udać się do lekarza pierwszego kontaktu.