Co mogą oznaczać wyniki badania krwi u 29-letniego mężczyzny?

Witam, Mam 29 lat wykonałem kompleksowe badania krwi, oraz moczu Morfologia, mocz, ok wszystkie wyniki w normie Natomiast zaniepokoiły mnie nie które wyniki w badaniach krwi kreatynina 1.25 mg/dl, w ponownym badaniu 1.21 mg/dl norma 0,70 - 1.20 Trójglicerydy 283,50 mg/dl, w ponownym badaniu, po 10 dniach 310 mg/dl, norma do 150 Amalyza w surowicy 21 U/l w ponownym badaniu po 10 dniach 27 U/l norma 28 - 100 ALT 44 U/l w ponownym badaniu po 10 dniach 44 norma 0-41 AST 25 U/l norma 0-40 Rok temu wykonywałem wszystkie badania i wszystko było ok Mam 188 cm, 102 kg, mężczyzna Kiedyś wysoka aktywność fizyczna (siłownia, pływanie) Od dwóch lat siedzący tryb życia po kontuzji kolana Brak zbilansowanej diety, raczej tłuste jedzenie, dużo mięsa, jedzenie na mieście (pizza, kebab) Alkohol średnio 2 razy w tygodniu w weekend raczej wódka, czasem w większych ilościach Czy wyniki konsultowac z lekarzem? Czy wystarczy poprostu wprowadzenie diety i całkowite odstawienie alkoholu? Czy jest się czym martwić?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

W takim wypadku koniecznie powinien Pan zgłosić się do lekarza, ponieważ wyniki trójglicerydów znacznie odbiegają od normy. Należy ocenić Pana stan kliniczny i zaplanować dalsze postępowanie.