Co mogą oznaczać zawroty głowy i bóle klatki piersiowej?

Dzień dobry, W ostatnich dniach pojawiły się u mnie objawy, które mnie niepokoją. Przynajmniej raz dziennie czuję kłujący ból w klatce piersiowej razem z zawrotami głowy jednocześnie. Co jakiś czas (już od 3 miesięcy) pojawiają się również bóle głowy o różnym nasileniu. Prowadzę raczej spokojny tryb życia, ale ostatnio jestem bardziej rozdrażniona. Kiedy chcę wybrać się do lekarza, objawy na trochę ustępują więc zapominam, że to się wydarzyło. Czy to może być coś poważnego?

Lek. Paweł Szadkowski

Niecharakterystyczne bóle w klatce piersiowej zawsze mogą mieć potencjalnie groźną przyczynę, zwłaszcza że towarzyszą mu zawroty głowy. Warto jednak udać się do lekarza pierwszego kontaktu w celu zbadania i ewentualnie wykonania podstawowych badań. Nie sądzę jednak żeby było to coś bardzo niepokojącego.