Co mogą oznaczać zawyżone wskaźniki w morfologii?

Witam,czy dostane odpowiedz na swoje zapytanie ,chcialam jeszcze dodac ,ze od ponad 2lat mam problem z wezlami chlonnymi ,posiadam z lewej strony tuz za uchem guzki ktore od tych pari lat nie zniknely ,nieraz sa momenty ze boli mnie szyja no ale coz na to juz nie ma chyba rady a usg mialam robione ponad dwa lata temu zeby sprawdzic co to jest i wyszlo ze sa to wezly chlonne niestety nadal mi to nie zniknelo a szyja czasem boli czesto jak wracam z dworu prawdopodobnie to przez pogode tylko musialam ze to wkoncu zniknie,jesli mozna to prosze o odpowiedz co moga oznaczac zawyzone monokluocyty i nie dojrzale granulocyty ?

Lek. Paweł Szadkowski

Niestety z Pani opisu trudno wywnioskować co może być tego przyczyną. Potrzebna jest ocena całej morfologii krwi (najlepiej jeszcze z rozmazem ręcznym) i zestawienie jej z Pani stanem klinicznym. Te węzły chłonne mogą być odczynowo powiększone np. w przebiegu zapalenia mieszków włosowych, ale to tylko jedna z możliwych przyczyn. Sugeruję udać się do lekarza pierwszego kontaktu w celu dokładnej oceny Pani stanu klinicznego i ewentualnego poszerzenia diagnostyki.