Co mogą znaczyć bóle nóg?

od jakiś 2 mcy mam bole w nogach.Stopy mnie pieką, mrowią drętwieją, czuje jakby były zimniejsze, Łydki strasznie mnie bola czuję jakby miała takie napięte i jakby mi puchły, ale nie sa opuchnięte.Ból jest caly czas, czy jak siedze, czy chodze i nawet w nocy.Ból jakby mięśni, czy tkanek nie umie określić.Nogi bolą jakbym przeszla nie wiadomo ile km.zauważyłam jeszcze ze skora na łydkach jest jakby bledsza, gdzie niegdzie takie białe plamy jakby niedokrwienie.Byłam u naczyniowca robiłam dopler żył i wyszło wszystko ok zyły drożne.jakie badanie jeszcze mogę zrobić, może coś z morfologii żeby wyjasnic jakie to bole.Proszę o szybką odpowiedź

Lek. Jan Bujok Chirurgia

Witam
Objawy, jakie Pani dość szczegółowo opisuje niestety nie wystarczą do zróżnicowania przyczyny dolegliwości. Jeżeli zrobiłą Pani USG żył, należy poszerzyć diagnostykę o USG tętnic kończyn dolnych (są to dwa zupełnie różne badania, które dostarczają całkowicie różne informacje na temat potencjalnych przyczyn. Najbardziej prawdopodobną przyczyną w mojej ocenie są zaburzenia z grupy chorób autoimmunologicznych. Jednym z objawów mogącym towarzyszyć tego typu schorzeniom jest siność siatkowata lub siność marmurkowata (łac. livedo reticularis), która daje obraz bladych plam na skórze. Drugim schorzeniem mogącym powodować podobne dolegliwości jest dyskopatia, czyli zespół uciskowy korzeni nerwów rdzeniowych, ale taka diagnoza wymaga przede wszystkim dokładnego zbadania przez lekarza, badaniem uzupełniającym jest rezonans odcinka lędźwiowego kręgosłupa.
Z wyrazami szacunku
Jan Bujok Chirurg, flebolog, proktolog Kriocentrum, ul. Wyszyńskiego 103 05-420 Józefów Tel: +48 22 779 28 21; +48 22 423 01 87; +48 504 171 106 Una Medica ul. Żelazna 69a Warszawa tel: +48 668 88 00 42