Co mogą znaczyć czerwone plamy po porodzie?

Witam chciałam opisać swój problem po porodzie na ramionach zaczęły mi wychodzić czerwone plamki z których z chodzi skóra swedzace a od kilku dni mam na twarzy i szyi czerwone swedzace plamy są czerwone a gdy przemyje twarz woda okropnie pieką i robią się bardzo suche i bardzo czerwone pani w aptece dała mi krem na skórę sucha i atopowa ale po tym jeszcze bardziej piecze a na ramionach swedzia nie wiem co to może być może ktoś mi pomoże i powie co to za plamy ?

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je . Jeśli będzie potrzeba zleci wykonanie dodatkowych badań. I będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie.

Podczas ciąży gospodarka hormonalna zmienia się diametralnie, cały system jest rozregulowany. Występują wtedy problemy ze skórą, np. trądzik. Zazwyczaj problemy kończą się wraz z porodem. Czasami jednak trądzik utrzymuje się lub pojawia. Może nawet powstać atopowe zapalenie skóry. Po czasie (nawet do kilku miesięcy) problemy powinny zniknąć. Jeśli jednak zmiany są bolesne, piekące należy jak najszybciej udać się do lekarza, specjalisty, np. dermatologa lub kosmetologa, który obejrzy plamy, zdiagnozuje je i dobierze odpowiednie metody leczenia. Lepiej nie czekać z wizytą, nieleczone zmiany skórne, zwłaszcza tak wrażliwe, mogą się pogorszyć.