Co mogą znaczyć moje dolegliwości?

Witam! Martwi mnie ostatnio mój stan zdrowia. Od około dwóch tygodni mam podwyższona temperaturę ok 38st,nawrcajace bóle głowy, uczucie ciśnienia w okolicy zatok. Prze kilka pierwszych dni miałam też uczucie niestrawności, które minęło i pozostało tylko odczuwanie nudności i brak apetytu, a także miewam momenty omdlenia i napady gorąca. Gorączka najwyższą jest w okolicy południa co razem z innymi objawami utrudnia mi bardzo pracę i normalne funkcjonowanie. Badania ogólne krwi i Crp wyszły mi w normie. Planuję też zrobić ogólne badanie moczu. Nie wiem co może ze mna być nie tak I co ewentualnie Jeszcze, jakie badania mogłabym wykonac? Bardzo się martwię bo nie czuje się sobą I przyznam że mysle o najgorszych ewentualnosciach jak rak mózgu... Mieszkam w Dublinie i jest tu także trudniej o fachowa i szybka pomoc. Bardzo proszę o poradę bo jedyne co mi zaoferowano to kuracja antybiotyków bez jakiegokolwiek potwierdzenia infekcji bakteryjnej. Pozdrawiam

Lek. Paweł Szadkowski

Często Jeśli stan Kliniczny pacjenta sugeruję infekcje bakteryjne leczenie empiryczne antybiotykami jest właściwym postępowaniem. Z pewnością warto wykonać morfologię krwi obwodowej z rozmazem ręcznym, badanie ogólne moczu z posiewem, CRP, prokalcytoninę, sód, potas, kreatynina, ALT, AST, bilirubina całkowita. Wyniki badań oraz pani stan kliniczny powinien ocenić lekarz podczas wizyty. Proszę pamiętać o odpowiednim uzupełnianie płynów podczas gorączki. Może Pani też stosować leki przeciwgorączkowe (o ile nie są przeciwwskazane).