Co mogą znaczyć moje problemy z najądrzem?

Witam Mam pytanie odnośnie prawego najądrza. Przeważnie jest ono normalne, miękkie i słabo wyczuwalne. Natomiast czasami staje się ono mocno pogrubione i bardzo twarde. Dzieje się tak np. gdy czuje potrzebę załatwienia się (jedną lub drugą) Po załatwienu się najądrze wraca do normalnego stanu. Czasami też robi się ono grube i twarde tak po prostu bez wyraźnej przyczyny. Byłem już u sześciu urologów i żaden nie potrafił wskazać mi przyczyny takiego stanu. Problem trwa już 6 lat. Dodam, że samo najądrze mnie nie boli a jedynie odczuwam czasami, gdy jest powiększone dziwne mrowienie w udzie. Obecnie jestem po usg całego układu moczowo płciowego i badaniach na bakterie(wymazy z cewki i prostaty - brak bakterii). Stany zapalne zostały przez lekarza wykluczone. Co może być przyczyną takiego zachowania najądrza.

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje udać się do lekarza rodzinnego po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć i zalecić dalsze postępowanie diagnostyczno terapeutyczne.