Co mogą znaczyć moje problemy z żołądkiem?

Dobry wieczór.. Coś dzieje mi się z żołądkiem, boli mnie często.. Czuje uczucie ciężkości.. Częstsze odbijanie, uczucie pełności.. Zgaga, uderzenia gorąca.. Co to może być? Jak leczyć ? Co mogę zarzyć? Lub wziąść aby troche pomogło? Dziękuje za rady!

Lek. Paweł Szadkowski

Może być to choroba refluksowa przełyku lub zapalenie błony śluzowej żołądka. Powinna Pani zacząć od zmiany diety, próbować wyeliminować produkty, po tórych objawy się nasilają, może Pani stosować leki zmniejszające kwaśność soku żołądkowego. Gdyby objawy nie ustępowały, musi się Pani udać do lekarza rodzinnego w celu zbadania i zlecenia leków na receptę.