Co mogą znaczyć podwyższone monocyty?

Dzień dobry. Mam pytanie miałam robione wyniki z rozmazem pod mikroskopem i mam podwyższone monocyty 16% bardzo się boje ze to białaczka a po za tym krwinki czerwone

Lek. Wojciech Zygmunt

Najpewniej jest to wynik przebytej niedawno infekcji (również niemej). Polecam powtórzyć badanie za ok. 1 miesiąc i sprawdzić czy zmiany się utrzymują. Pozdrawiam i życzę zdrowia.