Co mogą znaczyć problemy z wagą przy leczeniu tarczycy?

Witam serdecznie, mam pytanie odnośnie przybierania na wadze podczas leczenia tarczycy. Dlaczego podczas leczenia, przyjmowania hormonów waga mi nie maleje, ale nadal rośnie? Czy spadnie? Wiem, że to normalne, że waga rośnie przy tej chorobie, ale chyba przy podaniu leku, waga powinna spadać, a nie rosnąć. Wiele osób z tą przypadłością miało właśnie takie doświadczenia, zaczynali leczenie, kiedy już mieli sporo dodatkowych kg, po stałym zażywaniu hormonów nadal zaczęli tyć, dlaczego tak się dzieje? Czemu waga nie spada od razu? Dziękuję serdecznie za odpowiedź.

Lek. Paweł Szadkowski

Nie podała Pani, na jaką chorobę tarczycy Pani cierpi. Niedoczynność? Choroba Hashimoto? Oczywiście zaburzenia hormonalne mogą wpływać na wagę, ale nie podała też Pani, czy poziomy hormonów już uległy normalizacji oraz jak długo trwa leczenie. Ponadto same leki nie sprawią, że nagle zrzuci Pani wszystkie zbędne kilogramy. Nie należy doszukiwać się jedynej przyczyny nadwagi w hormonach tarczycy. Istotna jest właściwa dieta, ruch.