Co mogą znaczyć te dolegliwości głowy?

Mężczyzna lat 63 z nadczynnością tarczycy i dużymi wolami tarczycy. Przyjmuje leki na nadciśnienie i thyrozol. Od kilku miesięcy cierpi na zawroty głowy, wrażenie ucisku, lekkiego porażenia w obrębie głowy i szyi po wstaniu z łóżka po nocy lub przy zmianie pozycji z klęczącej na stojąca, a także podczas długotrwałego stania. Oprócz tych momentów w ciągu dnia objawy nie pojawiają się. W RTG zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa lędźwiowego i niewielki kręgozmyk kręgosłupa szyjnego. Badanie neurologiczne w normie. Diagnozy dwóch niezależnych neurologów to 1) ucisk tarczycy na naczynia krwionośne 2) zwyrodnienie kręgosłupa. Fizjoterapeuta nie potwierdza diagnozy, nie potrafi stwierdzić przyczyny objawów. Endokrynolog skierował do chirurga i na rezonans głowy i kręgosłupa szyjnego. Konsultacja i badanie dopiero za miesiąc. Badanie Doppler tętnic szyjnych i kręgowych bez odchyleń. Bardzo proszę o pomoc w rozpoznaniu i wskazówki do ewentualnej dalszej diagnostyki. Problem jest bardzo uciążliwy, nie pozwala spokojnie spać, przez co pojawił się lek przed zasypianiem

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Proszę skonsultować się z neurologiem, wskazane jest pogłębienie diagnostyki.