Co mogą znaczyć te objawy po operacji przegrody nosa?

Witam i proszę o radę. Jestem 4 lata po operacji przegrody nosa i niestety wciąż nie czuję się komfortowo. Przed operacją lewa strona była prawie niedrożna, a prawa w 30 %. Potem nastąpiła zmiana stron w niedrożnosci. Od tamtej pory mam duży problem z gromadzeniem się flegmy I przełykaniem. Dodatkowo utworzyło się wole tarczycy i lekarz wysłał mnie do specjalisty laryngologa by wykluczyć lub określić przyczynę laryngologiczną. Usłyszałam że w przegrodzie nosowej mam dziurę i to prawdopodobnie jest przyczyną. Wcześniej śpiąc musiałam trzymać i uciskać nos by lepiej oddychać, teraz jest podobnie. Lekarz wypisali mi steryd Dymista na 3 miesiące i spray z wodą morską do płukania nosa. Robię to już 2 miesiące ale nie czuję poprawy. Dziury to nie zabuduje. Mam 57 lat i obawę co dalej. Co powinnam zrobić? Jak sobie pomóc? Dziękuję za wszelkie informacje i serdecznie pozdrawiam. Cecylia

Sterydy tylko powiększą dziurę. Do nosa tylko sól fizjologiczna. Woda morska jest dla śledzi. Nie wiem gdzie mieszkasz więc nie poradze. Ktoś zepsuł tą operacje.