Co mogą znaczyć wyniki testu pod kątem jaskry?

Co to znaczy gdy obraz OCT nie pokrywa sie z obrazem tarczy n.II i wynikiem pola. Od 4 lat robie testy pod katem jaskry mam 27 lat astygmatyzm okulary mam na dal -0,50 i -0,75 Gonioskopia- podsychajaca rogowka poza tym bez odchylen.Dno OP i OL blaszka sitowa ,pierscien nerwowo siatkowkowy pochylony rozowy,plamka z refleksem,naczynia o przebiegu i kalibrze prawidlowym,siatkowka bez zmian degeneracyjnych.W perymetri i statyst.niecharakterystyczne ubytki centr.,obnizenie czulosci z powodu suchego oka,wynik niewiarygodny,problem z fikcacja.W 2015 robilem pomiar rogowki byl 0,576 w obydwu oczach.W 2016 robilem rezonans magn.drogi wzrokowej nic zlego nie wykazal.Jestem informatykiem moje szkla w okularach maja specj.filtr ochronny.Nikt w rodzinie nie mial jaskry.Mam chora tarczyce niedoczynnosci jestem pod kontrola endokrynologa pozostale wyniki krwi wszystko w normie.Cisnienie w oczach w normie.Czy to stan przedjaskrowy?Za 6 mies.mam ponownie zrobic OCT i perym.staty.Jesli to stadium przed to czy mozna juz zaczac leczenie zeby nie dopuscic do rozwoju choroby.Pieciu lek.widzialo moje wyniki badalo mi oczy i tak 1 zaleca natychmiastowe leczenie inny mowi ze taki sie urodzilem jeszcze inny ze trzeba czekac ale na co?a jeszcze inny ze raz w roku mam robic tylko rezonans magnet.drogi wzrokowej.Bardzo mnie to stresuje.OCT i bad.perymetrii robilem dwa razy na tym samym aparacie przez tych samych lek.Nie chce czekac i nic nie robic.Mieszkam w Szczecinie gdzie sa super specjalisci od jaskry?

Lek. Tomasz Budlewski

proponuje udać się do lekarza okulisty pracującego w klinice uniwersyteckiej
Jednocześnie przepraszamy za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź.