Co mogą znaczyć zmiany skórne po użyciu nowego kremu?

Witam serdecznie!Tydzien temu po uzyciu nowego kremu wystapilu u mnie grudkowate,zaczerwienione zmiany,jakby krostki.Duzo na policzkach,troche na czole.Poczatkowo zmiany mnie piekly.Krem odstawilam,pieczenie ustalo,stosowalam przez tydzien krem Elocom.Krosty zniknely jednak w miejsce krost na policzkach pojawily sie czerwone plamki.Nie pieka ani nie swędza.Co to moze byc?Czy to zniknie?

Szanowna Pani, zapewne jest to reakcja uczuleniowa, po kilku dniach plamki powinny zniknąć, można przyjąć lek antyhistaminowy