Zapytaj lekarza

1 , 0 2 6 , 9 4 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak długo trwa ból pooperacyjny?

Witam. Pytanie raczej do dietetyka, jednak zasada jest taka by zjeść tyle ile się spali - a więc zależnie od intensywności pracy, treningów itp. Wystarczy 1 łyżeczka cukru ponad to co się spala by organizm zamienił to na tłuszcz. Jeśli przez miesiąc przewyższysz spalanie o 1 łyżeczkę cukru, to mniej więcej ta jedna łyżeczka cukru "da" 0,5 g tłuszczu dziennie = 15 g po miesiącu itd. ;o)

0

Witam serdecznie,

Po laparoskopii woreczka żółciowego powinna Pani spożywać produkty lekkostrawne, jeść częściej ale mniejsze porcje tak aby nie obciążać przewodu pokarmowego. Potrawy powinny być o umiarkowanej temperaturze. Pokarmy nie powinny powodować wydzielana zbyt dużej ilość żółci, ogranicza Pani produkty żółciopędne. Ogólnie rzecz biorąc posiłki powinny być spożywane regularnie w odstępach około 3h. Dzień należy zaczynać od pełnowartościowego śniadania. W ten sposób od rana pobudzamy swój organizm do działania, przyspieszamy przemianę materii i każdy kolejny posiłek będzie lepiej trawiony. Ostatni posiłek należy spożywać ok. 3h przed snem. Powinna Pani również pić od 1,5 do 2 litrów wody dziennie, najlepiej pomiędzy posiłkami, aby zapewnić wystarczającą ilość płynów w organizmie. Należy unikać potraw smażonych i tłustych oraz żywności typu fast food. Zalecam wprowadzić aktywność fizyczną.

W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety dostosowanej do Pani dziennego zapotrzebowania oraz stylu życia zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk Dietetyk

Specjalista w zakresie dietetyki.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy