Co mogę jeść przy nietolerancji laktozy?

lekarz podejrzewa nietolerancjie laktozy. nie wiem co moge jesc, bo mimo nie jedzenia produktow mlecznych nadal mam wdecia bole brzucha mdlosci.czuje ze moge byc jeszcze na cos uczulona ate zwykle testy z kwrwii nic nie wykazuja. sa jakies sposoby na psrzawdzenie tego?

Szanowna pani, laktoza jest obecna nie tylko w produktach mlecznych. Pomimo, że większość osób z podobnym problemem dobrze toleruje jej niewielkie ilości (zwłaszcza fermentowane produkty mleczne, np. jogurty lub kefiry), Pani może mieć niski próg tolerancji laktozy. Wówczas należy uważnie czytać etykiety produktów spożywczych, laktoza może być obecna w nieoczywistych produktach takich jak: płatki śniadaniowe, pieczywo lub leki i suplementy diety.
Więcej informacji znajdzie Pani na stronie: http://dietamedica.pl/nietolerancja-laktozy/

Pozdrawiam serdecznie