Co mogę kupić, żeby przytyć?

Dzien dobry chcialam sie zapytac co moge kupic zeby przytyc ? moze jakies tabletki Antykonceptyjne

Witaj,
chcąc przytyć najpierw musisz się dowiedzieć dlaczego masz problem z zbyt niska masą ciała, aby móc mu przeciwdziałać. przyczyn może być wiele: szybka przemiana materii, uwarunkowania genetyczne, choroby jelit, nietolerancja glutenu, choroby pasożytnicze, zespół złego wchłaniania (wydalanie niestrawionych resztek pokarmu), choroby jelit, niezdiagnozowana cukrzyca.

Jeżeli nie masz problemów zdrowotnych dobrze zbilansowana i urozmaicona dieta będzie najlepszym rozwiązaniem bez potrzeby faszerowania się chemią. Powinnaś starać się spożywać 4-5 posiłków w ciągu dnia w odstępach czasowych nie dłuższych niż 4 godziny. Wybieraj produkty bogate w pełnowartościowe białko (ryby, mleko i produkty mleczne, mięso). Włącz do diety owoce tj. banan, awokado, winogrona. Twoim głównym źródłem energii dla organizmu powinny być węglowodany obecne praktycznie w każdym posiłku: kasza, ryż, pieczywo pełnoziarniste, płatki owsiane. Z tłuszczów należy wybierać oliwę z oliwek, olej lniany, olej rzepakowy. Jako przekąski możesz podjadać orzechy, pestki dyni, słonecznik, rodzynki, daktyle. Włącz do diety także pełnowartościowe soki owocowe (nie nektary i dosładzane napoje), które są i zdrowe, ale też podnoszą kaloryczność diety.

Pozdrawiam,
Monika Biziel
biziel.dobrydietetyk.pl