Co mogę robic by zacząć normalnie miesiaczkować?

Mam problem z miesiączką, ponieważ nie mam jej już trzeci miesiąc. Zaczęłam się odchudzać 25 września 2010 roku ponieważ przy wzroście 164cm ważyłam 69kg odchudzałam się, nie jedząc słodyczy i jasnego chleba, chodząc na siłownię przez miesiąc. Dostałam okresu w listopadzie 2010 roku. Od tamtego czasu jadłam warzywa i wszystko co było zdrowe, ale nadal nie mam okresu a jest 26 stycznia 2011;/ od wczoraj stosuje dietę 3d która polega na jedzeniu tylko i wyłącznie białka przez 5 dni a potem jem węglowodany i białko przez 8 dni. Po pierwszej diecie schudłam 8 kg i ważę 61 kg przy wzroście 166 cm. Ta dieta ma mi zapewnić 9 kg mniej, ale zobaczymy co bd. Mogę ją stosować?? Co mogę zrobić bym zaczęła normalnie miesiączkować?? proszę o szybka odpowiedź, bo sama zaczęłam się martwić o siebie, a moja rodzina już wcześniej się zaczęła martwić, że coś jest ze mną nie tak;/.

KOBIETA ponad rok temu

Mgr Maria Kreid Dietetyk, Warszawa

Powinnaś zaprzestać stosowania rygorystycznej diety. Dieta, którą opisałaś jest niedoborowa i bardzo niewskazana dla osób w Twoim wieku. Ponadto powinnaś skontaktować się z lekarzem. Owszem miesiączka nie musi być regularna w młodym wieku, jednak jej brak spowodowany nadmiernym odchudzaniem należałoby skontrolować.

Twoje BMI wynosi 22,67. Jednak do odniesienia wartości BMI na siatkach centylowych potrzebne jest podanie wieku. Jeżeli masz powyżej 13 lat - taka masa ciała jest prawidłowa i jedynie wykazuje tendencję do nadwagi.

Polecam zapoznanie się z artykułami o zdrowym żywieniu dzieci i młodzieży
http://portal.abczdrowie.pl/dieta-dla-dzieci-w-wieku-szkolnym

Pozdrawiam