Co mogę zrobić, by pozbyć się biegunki i wzdęć?

Witam. Ok miesiąca temu przechodziłam eradykacje H.Pyroli. Leki brałam przez 10 dni : Amotax1g 2x1. Metronidazol 250mg 2x2, Enterol 250 1x1 i controloc 40 2x1. Po leczeniu miałam obłożony język i stosowałam nystatynę i do dnia dzisiejszego zmagam się z biegunką która budzi mnie nawet w nocy. węgiel pomaga, ale chwilowo.Co mogę zrobić by pozbyć się biegunki i wzdęć? Lekarz rodzinny rozkłada ręce. Proszę o poradę. Pozdrawiam

Aleksander Ropielewski

Rozważyłbym leczenie nystatyną/flukonazolem i metronidazolem w zależńości od przyczyny biegunki (infekcja grzybicza lub dysbakterioza przewodu pokarmowego). Do tego czasu sugeruję stosowanie preparatu floridral.