Co mogę zrobić, by pozbyć się tego uciążliwego lokatora?

Witam, mam 17 lat, ważę około 65 kg przy wzroście 171 cm. Ogólnie byłabym zadowolona ze swojego ciała, gdyby nie dosyć duży brzuch. Nie mogę dużo biegać, ponieważ mam problemy z kolanem, to są zalecenia chirurga. Otyłość jest w mojej rodzinie obecna. Lubię jeść, nie mogę spożywać mleka. Zwykle nie jem śniadań, obiad około 16.00, kolacja około 21.00. Duże porcje. Co mogę zrobić, by pozbyć się tego uciążliwego lokatora? Pozdrawiam, Ola
17 LAT ponad rok temu

Witam,
obecnie Twoja masa ciała mieści się w zakresie normy.
Sylwetkę powinnaś więc ukształtować poprzez ćwiczenia i zdrowe odżywianie.
Przykładowe propozycje ćwiczeń pokazano w serwisie www.abccwiczenia.pl, niemniej przed włączeniem ich do planu treningowego, powinnaś porozmawiać z rodzicami i poprosić o udanie się na wizytę do lekarza, który wie dokładnie jaki jest stan Twojego zdrowia i jaki rodzaj treningu nie jest wskazany w przypadku Twojego schorzenia.
Jeśli problemy dotyczą jedynie kolan i nie ma przeciwwskazań do wykonywania lekkich ćwiczeń modelujących brzuch, propozycje znajdziesz m.in. pod linkami:
http://portal.abczdrowie.pl/cwiczenie-w-podporze-bocznym-na-macie
http://portal.abczdrowie.pl/miesnie-skosne-brzucha (niemniej o możliwości ich wykonywania porozmawiaj z lekarzem i rodzicami).

Dużym problemem jest w Twoim przypadku nieregularne odżywianie. Aby zachować dobrą kondycję intelektualną, fizyczną i psychiczną powinnaś zjadać 4-5 posiłków dziennie.
O znaczeniu systematycznego spożywania posiłków przeczytasz na:
http://portal.abczdrowie.pl/regularnosc-posilkow-a-dieta

Pozdrawiam