Co mogę zrobić w przypadku mojej asymetrii twarzy?

Witam, od lat mecze się z pewnym problemem na twarzy mianowicie, jedna część twarzy mam szczupłą jest ubytek a druga stronę lewą odwrotnie na zuchwie mam dosyć mocne zgrubienie, stosowałam już lipolize i karboksyterapie efekty zerowe, przeszkadza mi to bo wyraźnie widać do zgrubienie, jeśli chodzi o bruksizm stomatolog twierdzi że nie mam ale sama nie wiem co myśleć, czy botox działa także na inne problemy niż tylko bruksizm? Czy na szeroką twarz także?

Jeśli asymetria wynika z bardzo rozbudowanego mięśnia żwacza, można . w niego podać botox (nawet bez bruksizmu) - wtedy się zmniejszy, a asymetria będzie mniej widoczna. Jeśli z kolei asymetrię twarzy powodują ubytki tkankowe, należy je uzupełnić, np. kwasem hialuronowym.

Wszyscy mamy asymetryczne twarze. Rozumiem, że Pani asymetria jest dla Pani zbytnio widoczna i chciałaby ją Pani skorygować. Bruksizm to zaciskanie zębów, często z przerostem mięśnia żwacza- podanie botoxu powoduje osłabienie mięśnia i wysmuklenie twarzy.

Z powodu braku zdjęcia trudno jest zaproponować jakiekolwiek rozwiązanie. Warto udać się do doświadczonego lekarza medycyny estetycznej, który zaproponuje zabiegi zmniejszające widoczną asymetrię. Pozdrawiam serdecznie!!

Dzień dobry, na przerośnięte mięśnie żwacza doskonale sprawdza się botox. W tym celu proszę udać się do doświadczonego w tym temacie lekarza medycyny estetycznej. Można również wykonać modelowanie nicmi bądź kwasem hialuronowym. Lipoliza czy karboksyterapia nie spowodują, że asymetria się zmniejszy.

Pozdrawiam serdecznie