Co mógł oznaczać atak duszności?

Witam mam 21 lat, jakiś czas temu przeżyłem dziwny atak, duszności, nie mogłem złapać oddechu, drżenie nóg, oraz ich jakby drgawki, miałem wrażenie że zaraz umrę, gdy leżę czuje mówienia, słyszę swoje cialo i czuję jak pulsuje, mam uderzenia dreszczy, pot zalewa mi dlonie i STOPY, czuję się strasznie ciężko i walczę z Sobą cały dzień żeby nie popaść w rozpacz z tego powodu.... No i dochodzi do tego klucie w brzuchu co jakiś czas ciągle żyje w przekonaniu że nikt mi nie pomoże przy następnym ataku i boję się wsiąść do auta i jechać bo myślę że jak znowu mnie to zaatakuje to mogę spowodować wypadek, co robić...

Lek. Paweł Szadkowski

Na pana miejscu udałbym się do lekarza pierwszego kontaktu w celu podstawowej oceny pana stanu zdrowia i w razie konieczności poszerzenia diagnostyki. Może się tak okazać, że wykluczona zostanie przyczyna somatyczna i wtedy najlepiej jeśli uda się pan skonsultować z lekarzem psychiatrą. A w pierwszej kolejności badanie internistyczne, EKG itd.