Co mógł znaczyć problem ze złapanie powietrza?

Choruje na SM przeszło 20lat Jestem sprawny ruchowo,jednak ostatnio kilkakrotnie zadławił emerytury się i miałem wrażenie że się udusze,problem z złapaniem powietrza Co to może być i jak sobie pomóc Dziekuje

Proponowałabym pilnie się skonsultować z lekarzem prowadzącym Pana neurologicznie. Trzeba ocenić funkcje ruchomości klp, działania mięśni klp. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż oczekiwany czas odpowiedzi ze strony portalu.