Co mogło być powodem przyspieszonego okresu?

Witam! Mam 23 lata, mam nieregularne miesiączki. Ostatnio mój cykl trwał o wiele dłużej niż zwykle ponieważ trwał on 39 dni. Ostatnią miesiączkę dostałam 7 lipca i skończyła się 13 lipca. Wczoraj po odbytym stosunku z mężem poczułam ból miesiączkowy, który często się pojawia podczas dni płodnych, więc za bardzo się tym nie przejęłam, jednak dzisiaj nad ranem dostałam okres czyli w 20 dniu cyklu. Z mężem staramy się o dziecko. Mogłaby mi Pani napisać co mogło być powodem przyspieszonego okresu?

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna wizyta u lekarza ginekologa i jak sadze warto jest wykonać diagnostyke hormonalna